Перший день табірного збору для першокурсників Харківського національного університету внутрішніх справ розпочався з урочистого шикування на плацу. Після внесення Прапора університету, підняття Державного Прапора та виконання Гімну України до молоді звернувся ректор генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко. Він наголосив, що у виші створено всі необхідні умови для того, щоб навчатися, отримувати нові знання, опановувати навички майбутньої професії. Він також зазначив, що табірний збір допомагає першокурсникам адаптуватися до нових умов навчання та проживання, до правил внутрішнього розпорядку, до нового колективу: «Я з шаною ставлюся до ваших батьків, які виховали вас, не сховали, не вивезли за кордон, а в цей важкий воєнний час залишили в нашій країні навчатися в силовому навчальному закладі Міністерства внутрішніх справ України. Ви повинні будете багато зробити, щоб стати справжнім поліцейським – сильним, мужнім, освіченим, підготовленим до тих викликів, які сьогодні є. Окрім своїх основних функцій, поліцейські опікуються й гуманітарними питаннями – допомагають людям, займаються їх евакуацією, розміновують території, допомагають із забезпеченням продуктами харчування та ліками й багато іншого. Авторитет поліції виріс в рази, тому до цих надбань ви повинні ставитися з повагою і робити все, щоб він лише зростав. Ваш юнацький максималізм, ваше завзяття, особливо в цей складний час, як ніколи потрібні українському народу та нашій державі. Служіть і навчайтеся так, щоб вас поважали люди й оберігав Господь Бог!».

Звертаючись до присутніх, начальник табірного збору, проректор, полковник поліції Сергій Бортник привітав юнаків і дівчат зі вступом до навчального закладу: «Початок табірного збору завжди складний, але з часом ваша сила волі ставатиме сильнішою, ви з гідністю подолаєте усі випробування, адже немає нічого неможливого. Ставте перед собою цілі, досягайте їх, а ми будемо вас підтримувати й надихати».

Після завершення урочистих зборів для першокурсників розпочалися заняття за розкладом.