У заході взяли участь ректор університету Валерій Сокуренко, проректор Сергій Бортник, керівники факультетів, структурних підрозділів вишу, Сумської філії. Звертаючись до майбутніх командирів, ректор університету наголосив, що їхня головна місія у процесі адаптації першокурсників до нових умов  – це особистий приклад. Закликав активно спілкуватися із першокурсниками, бути виваженими у поведінці та діях, толерантними й об’єктивними у ставленні до молоді. Також Валерій Сокуренко підкреслив необхідність дотримання всіма учасниками табірного збору правил внутрішнього розпорядку та дисципліни.

Протягом дня відбулася низка лекційних та практичних занять. Їх провели представники структурних підрозділів університету за темами, що стосувалися організації внутрішнього розпорядку у ХНУВС, профілактики порушень законності та службової дисципліни під час проведення табірного збору, організації освітнього процесу та виховної роботи, взаємодії з відділенням психологічного забезпечення відділу кадрового забезпечення, організації продовольчого та речового забезпечення, дотримання правил пожежної безпеки, дій особового складу під час оголошення сигналу повітряної тривоги, надання домедичної допомоги тощо.