У День Української Державності для здобувачів вищої освіти факультетів № 1 та № 4 Харківського національного університету внутрішніх справ було організовано екскурсію на тему «Кам’янець-Подільський – соборна столиця України». Курсанти дізналися про цікаві факти з історії міста. Вони оглянули – стіл згоди, сходи Фаренгольца, Польську браму, Вірменську криницю, Костел Петра та Павла, а також Міську ратушу. Їм розповіли, що саме Кам’янець-Подільський став столицею Української Народної Республіки, коли наші предки виборювали свою незалежність. На Майдані Відродження члени Уряду Української Народної Республіки на чолі із самим Симоном Петлюрою приймали присягу перед народом. Це було14 жовтня, на Покрову. Тоді у Кам’янці-Подільському відбулося свято прийняття присяги на вірність народу України та Українській Народній Республіці. В ті ж дні Український Синод прийняв рішення про автокефалію православної церкви України.

Зацікавила курсантів й історія Міського будинку культури, який в ті часи називався – Народний дім імені Шевченка. Саме тут свого часу виступав славнозвісний Хор Олександра Кошиця. Тут проходили його перші репетиції. І коли Петлюра почув їхній божественний спів, він вирішив попри усі негаразди і нестачу коштів, відіслати цей хор в турне по Європі. Це були перші культурні дипломати, які подарували світові нашого «Щедрика». В цьому ж приміщенні виступав тоді і відомий на всю Україну актор Микола Садовський, який був усією душею на боці політиків, що відстоювали першу незалежну Україну.

Захід був організований працівниками відділу соціально-гуманітарної роботи університету.