Для запобігання виникнення пожеж та загорянь, захисту життя і здоров’я працівників та курсантів університету у пожежонебезпечний літній період, коли суттєво підвищується температура повітря, у закладі вищої освіти проходять заходи, спрямовані на дотримання протипожежного стану на територіях, у будівлях та приміщеннях вишу.

Встановлено постійний контроль за дотриманням вимог пожежної безпеки, здійснюються додаткові обстеження службових приміщень. Згідно з чинними нормами приведено у відповідність первинні засоби пожежогасіння, якими забезпечено всі об’єкти університету. З постійним та перемінним особовим складом, працівниками вишу проводяться інструктивні заняття. Постійно перевіряється працездатність внутрішніх пожежних кранів – комплектів та пожежних гідрантів. Заборонено куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет, пристроїв для нагрівання тютюну. Не допускається влаштування та експлуатація тимчасових електромереж, користування в приміщеннях побутовими електронагрівальними приладами, електроплитами. На постійному контролі у відповідальних за пожежну безпеку приміщень університету знаходиться питання вимикання з електромережі приладів наприкінці робочого дня, кондиціонерів, комп’ютерів  та іншого обладнання. Постійно проводиться прибирання матеріалів в аудиторіях університету, що легко загоряються, та сухої рослинності на територіях об’єктів.

Дотримання вимог пожежної безпеки знаходиться на постійному контролі керівництва закладу вищої освіти.