Між Харківським національним університетом внутрішніх справ і Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС) склалися дружні та тісні відносини. Основним завданням мандату КМЄС є надання рекомендацій та підтримки у реформуванні сектору цивільної безпеки. Консультанти місії надають стратегічні поради та практичну допомогу правоохоронним органам згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами.

На базі Харківського національного університету внутрішніх справ в рамках реформування поліції розпочався другий тренінг-курс «Тренуй тренера». Враховуючи важливість розповсюдження спеціальних знань серед персоналу поліції, ця методика дозволить постійно розповсюджувати отримані знання більш широкому колу працівників поліції. Саме тому представники тренінгових центрів поліції з Луганської, Дніпропетровської, Полтавської, Сумської, Донецької та Харківської областей сьогодні знаходяться в університеті. Університет на цьому тренінгу представляють 7 працівників: заступник декана факультету № 1 Артем Голубов; професор кафедри теорії та історії держави і права факультету № 1 Юлія Загуменна; професор кафедри психології та педагогіки факультету № 3 Сергій Гіренко; доцент кафедри психології та педагогіки факультету № 3 Світлана Харченко; старший викладач кафедри конституційного та міжнародного права факультету № 4 Тимофій Колєснік; старший викладач кафедри психології та педагогіки факультету № 3 Олена Макарова; викладач кафедри спеціальної фізичної підготовки факультету № 2 Дмитро Константинов.

Тренінг проводить колишній поліцейський Великобританії, досвідчений фахівець у сфері підготовки персоналу для органів поліції різних країн Пітер Вілсон, який зараз є тренером з питань роботи поліції з громадськістю Консультативної Місії Європейського Союзу.