У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулося відкриття 7-го Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який було започатковано у вересні 2010 року Указом Президента України. Його мета – піднесення престижу української мови і літератури у молодого покоління, заохочення учнів, студентів та курсантів до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури і вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Шевченка.

Щорічно у конкурсі беруть участь курсанти і студенти Харківського національного університету внутрішніх справ, які вже неодноразово ставали його лауреатами, зокрема минулого року переможницею Всеукраїнського етапу конкурсу стала курсант факультету № 2 Кристина Глущенко.