Доцентки кафедри соціології та психології факультету № 6 ХНУВС Лілія Бондаренко та Катерина Маннапова завершили навчання за курсом проєкту «Діти й горе: набуття життєвих навичок», що реалізується Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні задля турботи про психічне здоров'я дітей в умовах війни та забезпечення комплексної програми турботи про дітей та для зміцнення індивідуальної та національної стійкості в умовах війни. Програма передбачає оволодіння знаннями для передачі дітям навичок і технік, завдяки яким вони зможуть подолати травматичні наслідки, пов’язані із втратою, та впоратись із важкими відчуттями та думками після смерті близької людини.
Під час курсу було розглянуто травму, пов’язану із втратою, яка включає інтрузивні думки та відчуття: погані спогади, кошмари та флешбеки, пов’язані зі смертю. Учасники курсу дізналися, як навчити дітей навичок контролю над цими спогадами, а також як розслабляти напружене тіло та позбавлятися від смутку, який діти відчувають у своєму тілі, як опанувати навички боротьби з неприємними надокучливими реакціями. Також учасники отримали матеріали для організації груп для дітей та батьків.