Для курсантів факультету № 4 старшим викладачем кафедри конституційного і міжнародного права Наталією Філіпською було проведено лекцію, присвячену першому в історії України святкуванню Дня Державності України. Історичні передумови формування державності, важливість внеску кожного українця у розбудову демократичної України, орієнтованої на європейські цінності – ці та інші питання були висвітлені під час заходу.

Формування державності протягом всієї історії України проходило довго й болюче. І сьогодні ми власною кров’ю виборюємо та захищаємо свою державність, незалежність, суверенітет, прихильність європейським цінностям. Ухвалення Конституції України у 1996 році стало формальним завершенням процесу створення суверенної, незалежної, правової та демократичної держави. Сьогодні є зрозумілим те, що саме зараз фактично народжується демократична, незалежна Україна, єдина та неподільна. Війна стала тим тригером, який запустив процес істинного державотворення та формування нації. Сьогодні українці відчувають свою національну ідентичність та гордість за свою державу.