Під час моніторингу мережі Інтернет у застосунку Інстаграм на приватній сторінці курсанта 3-го курсу факультету № 2 Харківського національного університету внутрішніх справ рядового поліції Ульянцева Романа Руслановича було виявлено його фотографію, на якій він публічно й свідомо використав елементи одягу з окремим зображенням латинської літери «Z» та у спілкуванні зі своїми одногрупниками заявив, що це його свідомий вибір та громадянська позиція. Такими діями курсант порушив вимоги Закону України "Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну" та Присяги на вірність Українському народові. За результатами проведеного службового розслідування курсанта відраховано з навчання з університету та звільнено з поліції.

Колектив університету на чолі з керівництвом вважає неприпустимим використання символіки країни-агресора. Така поведінка неприйнятна для майбутнього правоохоронця, запорукою успішної служби якого мають бути служіння українському народу, висока самодисципліна і відповідальність. Використання ворожої символіки принижує честь і гідність представників Національної поліції, які разом з іншими захисниками боронять нашу землю від російської навали, підтримують порядок і безпеку, захищають спокій наших громадян, роблять усе необхідне для перемоги над ворогом і наближення миру в Україні. Бути поліцейським – це означає мати високі моральні якості, почуття патріотизму і відповідальності за свою державу, що дають право носити погони курсанта Харківського національного університету внутрішніх справ, а згодом – працівника Національної поліції України.