Представники кафедри тактичної та спеціальної фізичної підготовки факультету № 3 Харківського національного університету внутрішніх справ – викладач Олександр Скляр та старший викладач кандидат юридичних наук Тихін Шевченко пройшли на відкритій платформі Prometheus онлайн-курс «Перша домедична допомога в умовах війни», розроблений спільно з компанією «Перша допомога та Спецпідготовка. FAST».

Викладачі, після отримання теоретичних знань і відпрацювання практичної частини курсу, залучили до занять учасників наукового гуртка «ТСП-ЩИТ» курсантів факультету № 1: Вікторію Ситник, Олександру Кулак, Анастасію Кірічок, Аліну Гурбич.

Отриманні навички – це першочерговий hard skill, особливо в умовах бойових дій, коли обсяг ризиків для життя людини зростає в десятки разів.

Знання отримані під час опрацювання курсу, базуються на протоколах тактичної медицини (TCCC), розроблених американським Комітетом TCCC.

За 10 занять були закріплені знання з алгоритму:

– як зупиняти кровотечу з використанням тампонади, прямого тиску та джгутів;

– як проводити реанімацію та порядок виклику швидкої;

– як діяти при опіках тіла, переохолодженні, немасивних кровотечах тощо.

Після успішного завершення курсу всі учасники отримали відповідні сертифікати.