Щорічно 24 травня в Україні відзначається День слов’янської писемності й культури. Кафедра українознавства Харківського національного університету для виховання курсантів у дусі патріотизму, пошани до української історії, культури, мови, провела захід, присвячений  просвітницькій діяльності Кирила та Мефодія.

Їхня діяльність мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту й спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов’янських літератур. У рамках цього заходу для курсантів факультету № 4 старший викладач кафедри Інна Голопич прочитала лекцію на тему «Шлях – від слов’янської писемності до сучасної української».