26 квітня є днем пам’яті про наймасштабнішу екологічно-соціальну катастрофу на Чорнобильській АЕС. Харківський національний університет внутрішніх справ вшановує героїв, які загинули під час ліквідації аварії на атомній станції. У надзвичайно складній, екстремальній обстановці вони діяли мужньо, професійно, не шкодуючи свого життя і здоров’я, з честю виконали свій службовий і громадянський обов’язок, і почасти ціною власних життів захистили не лише рідну землю, а й все людство від страшних невиправних наслідків, які міг спричинити мирний атом, що вийшов з-під контролю. У ліквідації аварії брали участь і ветерани університету. Ми схиляємо голови перед людьми, які спинили смертельну небезпеку.
Чорнобиль — це не лише велика трагедія, а й символ безмежноії сили духу багатьох тисяч українців, які, ризикуючи життям та здоров’ям, виконали свій обов’язок. Їх подвиг вписано до славетного літопису нашої держави, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.