На базі Харківського національного університету внутрішніх справ в онлайн-режимі відбувся міжнародний психологічний форум «Особистість, суспільство, війна».

Від імені ректорату та Вченої ради Харківського національного університету внутрішніх справ учасників форуму привітав ректор університету доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, член-кореспондент Національної академії правових наук України Валерій Сокуренко. У своєму виступі він наголосив, що науковий захід є дуже важливим, оскільки присвячений проблемам психологічної підтримки людини в умовах війни та надання необхідної психологічної допомоги дітям, громадянам, військовослужбовцям, правоохоронцям в умовах воєнного стану. Сьогодні, як ніколи, потребують уваги проблеми роботи психологів із людьми, які пережили втрату, руйнування, насильство, знущання тощо. Важливим моментом є питання протидії ворожій пропаганді та агресивним інформаційно-психологічним впливам.

Від імені Департаменту освіти, науки та спорту МВС України учасників форуму привітав заступник начальника управління науки та інновацій – начальник організаційно-наукового відділу Олександр Тарасенко.

У своїй доповіді доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, заслужений юрист України, президент Кримінологічної асоціації України Олександр Бандурка акцентував увагу на юридичній та психологічній характеристиці воєнних злочинів.

Начальник відділу психологічного забезпечення департаменту персоналу МВС України кандидат психологічних наук Ніна Лигун окреслила нові завдання, які ставить перед психологами війна.

Лаура Сесілія Гамарра-Амайя, магістр міжнародного права, професор міжнародного права (Католицький університет Колумбії), виступила з доповіддю «Використання дітей-солдат: юридичні наслідки участі дітей у колумбійському конфлікті». Вона звернула увагу на той факт, що дітей часто використовували як заручників у колумбійському збройному конфлікті.

У форумі також взяли участь начальник Центру морально-психологічного забезпечення Командування Об’єднаних сил Збройних Сил України полковник Збройних Сил України Євген Коваленко, керівник психологічної служби ДСНС України – начальник відділу психологічного забезпечення підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України кандидат психологічних наук, підполковник служби цивільного захисту Анатолій Сичевський, начальник відділу психологічного забезпечення ДП ГУ Національної гвардії України кандидат психологічних наук, доцент, полковник Олена Іванова, доктор медичних наук, професор, академік Міжнародної академії освіти та науки, голова правління Асоціації з медичної та психологічної реабілітації, завідувач кафедри загальної і медичної психології Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, заслужений лікар України Михайло Матяш, начальник Клініки психіатрії та наркології Військово-медичного клінічного центру Північного регіону (м. Харків) провідний психіатр В’ячеслав Заворотний, доктор психологічних наук, доцент, професор кафедри соціології та психології факультету № 6 Харківського національного університету внутрішніх справ Юлія Бойко-Бузиль та ін.