Онлайн-захід до Дня єднання «Міст єдності – Україна єдина» відбувся, коли вся Україна відзначає День рідної мови. Його учасниками стали представники керівного складу, науково-педагогічні працівники, курсантсько-студентська молодь вишів системи МВС України – Харківського національного університету внутрішніх справ, Донецького державного університету внутрішніх справ, Національної академії Національної гвардії  України, Національного університету цивільного захисту України та Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Представники усіх підрозділів вишів, у тому числі й відокремлених, обмінювалися думками щодо підтримки держави та згуртування суспільства.

Відкрив онлайн-форум перший проректор Харківського національного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, полковник поліції Дмитро Швець. Від імені ректора університету генерала  поліції третього рангу Валерія Сокуренка він привітав учасників онлайн-форуму і зазначив: «Триває боротьба за цілісність України, і саме працівники системи Міністерства внутрішніх справ України – поліцейські, гвардійці, рятувальники, прикордонники є гарантами стабільності та безпеки в державі.  Наш з вами особистий приклад і професійна компетентність формують повагу до Закону та зміцнюють віру громадян у справедливість».

В обговоренні питань захисту й безпеки України, важливості об’єднання українського суспільства  навколо засадничих принципів збереження миру та територіальної цілісності України взяли участь: заступник ректора (проректор) з персоналу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, кандидат наук з державного управління, полковник Павло Лисак; перший заступник начальника Національної академії Національної гвардії України з навчально-методичної та наукової роботи, доктор технічних наук, професор, генерал-майор, заслужений працівник освіти України Олександр Морозов; проректор з навчальної та методичної роботи Національного університету цивільного захисту України, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, полковник служби цивільного захисту Юрій Ключко; проректор Донецького державного університету внутрішніх справ майор поліції Руслан Врадій; завідувач кафедри вогневої підготовки факультету № 3 Харківського національного університету внутрішніх справ полковник поліції Віталій Федоров; старший викладач кафедри фізичної підготовки та особистої безпеки факультету безпеки державного кордону Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, член національної збірної «Ігри Нескорених», срібний призер, багаторазовий чемпіон національних змагань «Ігри Нескорених», учасник бойових дій, підполковник Віктор Шинкарук; завідувачка редакційно-видавничого відділення Донецького державного університету внутрішніх справ Оксана Рутвян; науковий співробітник навчально-наукової лабораторії екстремальної та кризової психології науково-дослідного центру Національного університету цивільного захисту України, доктор філософії, капітан служби цивільного захисту Валентин Кердивар; головний науковий співробітник НДЛ дослідження проблем освітньої діяльності та управління персоналом науково-дослідного відділу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, доктор військових наук, професора, заслужений діяч науки і техніки України, учасник бойових дій, полковник запасу Володимир Кириленко; завідувач кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін соціально-психологічного факультету Національного університету цивільного захисту України, доктор історичних наук, доцент Михайло Харламов.

Багато думок пролунало під час онлайн-мосту від курсантів закладів вищої освіти системи МВС на підтримку права кожного громадянина України жити у власній державі, про готовність стати на захист її суверенітету і демократичних цінностей.

Підсумовуючи результати обговорення, перший проректор ХНУВС Дмитро Швець наголосив: «Зустріч відбувається у дні, коли Україна повинна щодня демонструвати світу свою згуртованість.  У своєму прагненні миру єднаються захід і схід, південь і північ. Українці хочуть вирішувати всі питання виключно мирним шляхом. Ми не зазіхаємо на чуже, але й свого не віддамо. Всі ми різні, але об’єднує нас любов до Батьківщини. Єдність – наша найсильніша зброя. Слава Україні!».