Процес модернізації вищої освіти багато у чому визначається станом академічної культури. Саме ця тема стала предметом обговорення чергового заняття у Центрі академічного письма Сумської філії ХНУВС, що відбулося за участі завідувачки відділом Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка Людмили Панкратової. Здобувачі вищої освіти Сумської філії отримали практичні рекомендації щодо формування навичок самостійного пошуку першоджерел, збирання, вивчення фактів та їх опрацювання, що є запорукою підготовки оригінальних наукових досліджень. Людмила Панкратова акцентувала увагу на юридичних періодичних виданнях, електронні копії яких здобувачі можуть отримувати на власну електронну пошту.

Подальша діяльність Центру академічного письма філії обговорювалася на підсумковому засіданні оргкомітету Центру академічного письма Сумської філії у складі професорки кафедри гуманітарних дисциплін Надії Демиденко (керівника Центру), професорки кафедри юридичних дисциплін Наталії Горобець, завідувачки бібліотеки Сумської філії Світлани Григор’євої. Окрім підбиття підсумків роботи Центру за перший семестр 2021/2022 навчального року, були окреслені перспективи його діяльності. Зокрема, акцентувалась увага на подальшому забезпеченні перевірки наукових публікацій студентів та викладачів Сумської філії через програму Unicheck.

У перспективах – проведення круглого столу за участі науковців, фахівців аналітичного письма та організація анкетування здобувачів вищої освіти щодо закріплення навичок академічної доброчесності, вивчення їх ставлення до відповідальності за факти академічного шахрайства.

Сумська філія ХНУВС