Доцент кафедри цивільно-правових дисциплін факультету № 4 Харківського національного університету внутрішніх справ кандидат юридичних наук Тетяна Степаненко пройшла наукове онлайн-стажування на тему «Академічна доброчесність», що було організовано Польсько-українською фундацією «Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці» на базі Вищого Семінаріуму Духовного університету UKSW  у м. Варшава, Польща.

Метою міжнародного наукового онлайн-стажування було ознайомлення з європейськими підходами щодо питань наукового плагіату та популяризації академічної доброчесності, а також підвищення кваліфікації освітян та поглиблення співпраці в академічній і науковій галузях між Україною та Польщею.

Під час наукового онлайн-стажування було розкрито питання щодо особливостей системи вищої освіти у Польщі; інтеграційного спілкування – побудови нетворкінгу; академічної доброчесності: поняття, принципи, проблеми імплементації, діяльності Міжнародного центру академічної доброчесності; Європейської мережі Академічної доброчесності; Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні тощо.

Спікерами стажування виступили: Олександр Доренський, експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти; Алі Тахмазов, виконавчий директор компанії Plagiat.pl; Кшиштоф Налепа, представник Європейської Комісії у Польщі з питань культури, освіти, молоді та інновацій; Юлія Главчева,  відповідальний секретар збірника «Академічна доброчесність: виклики сучасності»; Кшиштоф Ґутовскі, експерт з авторського права та видавець, Інститут Права Польської Академії Наук; Паола Корті, Крістофер Мін, Марта Бустіл, Селін Пеігнен – представники European Network of Open Education Librarians.

Представниця ХНУВС підготувала та захистила наукове есе за темою стажування та отримала сертифікат.