Викладачами кафедри українознавства Харківського національного університету внутрішніх справ було розроблено факультативний курс з навчальної дисципліни «Народна психологія: звичаї та обряди українського народу», який було запропоновано курсантам 1-го та 2-го курсів факультету № 1 та курсантам 2-го курсу факультету № 3.

Невеликий за обсягом (6 лекційних і 8 семінарських годин), але надзвичайно інформативний курс допоможе молоді краще розібратися з такими важливими поняттями, як менталітет, етнічна самоідентифікація і стереотипи, національна самосвідомість особистості. А це, в свою чергу, сприятиме кращому розумінню загального і специфічного у психологічному складі та національному характері українців минулого, сучасного і майбутнього, виявленню основних соціально-психологічних та історико-культурних чинників, що вплинули на формування української нації.

Свої заняття викладачі кафедри  спрямовують на формування людини високої моральності, громадянина з глибокою національною свідомістю, справжнього патріота України, тому добирають цікаві, емоційно насичені форми проведення занять: анкети етноспостережень та вивчення уявлень про ознаки спорідненості з власним народом, індивідуальне спілкування, проблемні дискусії, творчі роботи.