Понад 50 представників науково-педагогічного складу Харківського національного університету внутрішніх справ на різних локаціях – у Вінниці, Кам’янці-Подільському, Харкові, Сумської філії, курсанти факультетів №№ 2–4, студенти, долучились до онлайн-курсу англійською мовою «Від допиту до процесуального інтерв’ю – зміна мислення».

Курс викладений Іваром Фахсінгом (Ivar Fahsing), кандидатом наук із психології розслідування та управління коледжу Норвезького поліцейського університету (м. Осло). Під час викладення курсу, використовуючи свій 15-річний досвід практичної роботи детективом та наукову спеціалізацію, лектор висвітлив розвиток знань та обізнаності поліцейських щодо вирішальної ролі співбесіди у судовому процесі; навів приклади помилок у слідчій та судовій практиці через традиційну поліцейську практику та неправомірні засудження; ознайомив слухачів із основними принципами безпечного опитування жертв, свідків і підозрюваних у злочинах; порушив питання щодо іншого розуміння доказів, прийняття рішень і поліцейської культури; ознайомив із новими глобальними стандартами ефективного поліцейського інтерв’ю, включаючи Принципи Мендеса та нещодавно затверджений посібник ООН із проведення слідчих інтерв’ю.

Івар Фахсінг під час виступу використовував інтерактивні методи навчання, проводив опитування учасників, ставив запитання, спонукаючи їх до активного спілкування, аналізу та обговорення, продемонстрував зображення із психологічними вправами та фрагменти відеозаписів допитів підозрюваних у вбивствах.

Учасники курсу з різних країн Європи мали можливість обмінятись досвідом і передовими практиками проведення допитів, а представники ХНУВС – удосконалити англійську мову професійного спрямування та обрати напрями для подальшої освітньо-наукової діяльності.

Наприкінці курсу Івар Фахсінг висловив слова підтримки на адресу України, був приємно вражений значною кількістю молодих поліцейських, які виявили бажання взяти участь у курсі «Від допиту до процесуального інтерв’ю – зміна мислення», та побажав українцям найскорішої перемоги!

Захід пройшов за сприяння відділу міжнародного співробітництва ХНУВС.