Учасниця Школи наукового лідерства курсантка 3-го курсу факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ Кристина Коваль взяла участь в Антикорупційній школі НАБУ 2023. Для участі в Антикорупційній школі подали 592 анкети, але лише 50 учасників відібрали із них з усієї країни.

Перша частина Антикорупційної школи проходила онлайн. Протягом п’яти днів учасники Антикорупційної школи НАБУ отримували нові знання та закріплювали вже набуті, спілкувалися з молоддю, яка займається протидією корупції; спілкувалися із детективами НАБУ, прокурорами САП та суддями ВАКС, а також іншими фахівцями, які працюють в антикорупційній сфері.

Під час відкриття Антикорупційної школи з вітальним словом виступили Яна Ризак – експертка з комунікацій Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI); Аллан Паг Крістенсен – керівник Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI); Семен Кривонос – Директор НАБУ; Поліна Лисенко – заступник Директора НАБУ; Катерина Павловська – головний спеціаліст Відкритого офісу НАБУ.

Серед спікерів: Клеменс Мюллер – політичний спеціаліст з питань боротьби з корупцією, Європейська комісія; Перший секретар представництва ЄС в Україні; Георг Зіглер – радник Директора Служби України в Європейській Комісії; Анджей Строжний – Голова Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща; Павло Буздиган – заступник керівника відділу детективів НАБУ; Станіслав Броневицький – прокурор САП; Маркіян Галабала – суддя ВАКС; Еланас Яблонскас – заступник Директора Спеціальної служби розслідувань Литовської Республіки; Бенас Алдакаускас – начальник відділу антикорупційної освіти Спеціальної служби розслідувань Литовської Республіки тощо.

Кожного дня учасники Антикорупційної школи мали виконувати тестові завдання на закріплення отриманої інформації, а також завдання щодо кваліфікації злочинів, підслідних НАБУ.

Підсумком проведення Антикорупційної Школи НАБУ 2023 стала презентація власних просвітницьких антикорупційних проєктів. Команда у складі курсантки ХНУВС Коваль Кристини та студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Київського національного університету імені Тараса Шевченка запропонували власний проєкт мультиплікаційного серіалу антикорупційної спрямованості «У пошуках справедливості», який був позитивно оцінений організаторами заходу.

Після завершення Антикорупційної Школи НАБУ 15 випускників за допомогою рейтингового відбору отримають можливість пройти стажування в Національному антикорупційному бюро України.

Проєкт реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) — провідної антикорупційної програми підтримки в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

#АнтикоршколаНАБУ #EUACIsupport