Бугайчук Костянтин Леонідович

Завідувач
науково-дослідної лабораторії
доктор юридичних наук, професор,
підполковник поліції
Бугайчук Костянтин Леонідович

Науково-дослідна лабораторія з проблем наукового забезпечення правоохоронної діяльності та якості підготовки кадрів була створена у 2022 році шляхом реорганізації науково-дослідної лабораторії з проблем протидії злочинності.

Очолює підрозділ доктор юридичних наук, професор, підполковник поліції Бугайчук Костянтин Леонідович.

Лабораторія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про Національну поліцію», «Про вищу освіту», «Про освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», а також положеннями підзаконних нормативних актів, відомчих наказів і розпоряджень МВС України, статутом Університету та Положенням про науково-дослідну лабораторію з проблем наукового забезпечення правоохоронної діяльності та якості підготовки кадрів.

Із початком військової агресії рф проти України діяльність лабораторії спрямовується, насамперед, на оптимізацію нормативно-правового забезпечення діяльності суб’єктів сектору безпеки та оборони, розробку науково-методичних рекомендацій щодо удосконалення роботи Національної поліції в умовах воєнного стану, оптимізації та трансформації освітнього процесу в закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання з урахуванням вимог, що висуваються до майбутніх працівників правоохоронних органів керівництвом держави та Міністерства внутрішніх справ України.

Відповідно до мети створення основними завданнями лабораторії є:

1. Вивчення, узагальнення, оцінка національного та галузевого стану правового і наукового забезпечення правоохоронної діяльності, стану підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців для потреб правоохоронних органів України, інших суб’єктів сектору безпеки та оборони держави, у тому числі з урахуванням передового закордонного досвіду.

2. Розробка проєктів нормативно-правових актів з питань організації та здійснення правоохоронної діяльності, функціонування відомчої освіти системи МВС України.

3. Надання наукових висновків та пропозицій до чинних законодавчих та підзаконних нормативних актів, а також їх проєктів з питань організації та здійснення правоохоронної діяльності, організації підготовки фахівців у закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання.

4. Проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень відповідно до тематики наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних розробок) МВС України та основних напрямів наукових досліджень Університету у сферах:

  • Реалізації стратегії реформування системи органів та підрозділів МВС України, в т.ч. з урахуванням вимог правового режиму воєнного стану.
  • Правового забезпечення діяльності МВС України, Національної поліції, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром внутрішніх справ України, інших суб’єктів сектору безпеки та оборони.
  • Удосконалення організаційної та функціональної структури правоохоронних органів, інших суб’єктів сектору безпеки і оборони, спрямованої на підвищення ефективності та результативності їх служб та підрозділів щодо відсічі збройної агресії, забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, протидії злочинам та адміністративним правопорушенням.
  • Удосконалення кадрового забезпечення МВС України, Національної поліції України, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання.
  • Реформування системи вищої юридичної освіти та здійснення підготовки фахівців для потреб органів і підрозділів системи МВС України в закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання в т.ч. з урахуванням вимог правового режиму воєнного стану.
  • Удосконалення кримінального, кримінального процесуального законодавства, законодавства України про адміністративну відповідальність.
  • Дотримання прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів та підрозділів системи МВС України.
  • Розвитку партнерства та взаємодії органів і підрозділів системи МВС України з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та населенням.
  • Реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
  • Правового статусу та організаційно-правових засад діяльності Національної поліції України, в т.ч. з урахуванням вимог воєнного стану.
  • Удосконалення державної політики протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.
  • Удосконалення форм та методів діяльності особового складу Національної поліції, інших органів та підрозділів системи МВС України щодо забезпечення належного стану безпекового середовища держави.
  • Нормативно-правового та організаційного забезпечення проведення суб’єктами сектору безпеки та оборони стабілізаційних заходів на деокупованих територіях.

Підрозділ тісно співпрацює з Комітетом Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, Департаментом освіти, науки і спорту МВС України, Головним слідчим управлінням Національної поліції України, Департаментом превентивної діяльності Національної поліції України, Головним управлінням Національної поліції України в Харківській області, Управлінням патрульної поліції м. Харкова, Державним науково-дослідним інститутом МВС України, Департаментом оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської обласної державної адміністрації, Програмним офісом Управління ООН з наркотиків та злочинності в країнах Східної Європи.

Колектив Лабораторії запрошує до співпраці усіх, хто цікавиться актуальними питаннями здійснення правоохоронної діяльності та організації освітнього процесу у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, в тому числі, із використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Контактна інформація:
Адреса: Україна, м. Харків, пр-т Льва Ландау, 27
Телефони: (057)73-98-039
Email: [email protected] [email protected]