Працівники Харківського національного університету внутрішніх справ відвідали справжню перлину Слобідської України, українське Місце сили, відоме на весь православний світ – Свято-Успенську Святогірську Лавру. Ця незабутня поїздка була організована Профспілковим комітетом університету.

Серед зовсім небагатьох пам’яток релігійного та архітектурного життя Східної України Святі Гори є унікальним місцем, куди лине постійний потік прочан та туристів зі всієї Східної Європи. Тут, на відміну від інших Лавр, збереглося унікальне єднання з природою, яке втрачається у звичному для харків’ян  урбаністичному оточенні. Слова святителя Філарета, які він вирік півтора століття тому: «Тут так близько до неба та так далеко від землі! Якщо тут не навчишся молитися, то де ще?», — діють дотепер. Монастир, річка Сіверський Донець, крейдяна гора, що дала початок монастирському життю, ліси та поля навколо є єдиним цілим – Лаврою природною та духовною.

Екскурсійна група змогла оглянути храм, де знаходяться мощі десятьох священників та преподобного Іоанна Святогірського, скити, печери, Миколаївський храм на Святій скелі, печерну церкву, Успенський собор,  охочі приклалися до чудотворної ікони Піщанськой Божої Матері.

Святі гори відрізняються  відчуттям, що тут все так, як повинно бути. Тут отримуєш величезне естетичне задоволення, натхнення, радість буття... Чи варто сюди їхати? Вирішувати виключно вам. Для декого монастир став місцем сили, когось вразила архітектура комплексу, а хтось просто насолодився мальовничими краєвидами й цікавою розповіддю дивовижного екскурсоводу – Тетяни Євгеніївни.

Вікторія Перцева, учасник екскурсійного туру, член профспілки ХНУВС