Навіть у мирний час екстрена і спеціалізована медична допомога надзвичайно важлива, бо рятує життя у найскладніших випадках, а у воєнний час, коли харків'яни кожен день знаходяться під обстрілами та отримують поранення, ця допомога є критично важливою. І Національна поліція не стоїть осторонь — до Міської клінічної лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О. І. Мещанінова за ініціативи ректора Харківського національного університету внутрішніх справ Валерія Сокуренка, безпосереднього сприяння завідувача науково-дослідної лабораторії з проблем психологічного забезпечення правоохоронної діяльності Олексія Сердюка, начальниці відділу зв'язків з громадськістю Ірини Щербакової, керівника Центру українсько-польського розвитку ХНУВС Миколи Пахніна, декана факультету № 5 Віктора Василенка, а також лікаря-нейрохірурга екстреної допомоги 1-го нейрохірургічного відділення Олега Сидоренка було передано медичне обладнання, вкрай необхідне для рятування життів мешканців Харківщини та надання їм екстреної і спеціалізованої медичної допомоги. Це — хірургічні ліжка, багатоканальні електрокардіографи, електричні хірургічні відсмоктувачі, високоточні шприцеві інфузійні насоси (інфузомати), кисневі концентратори, інвалідні візки, ходунки, товари медичного призначення тощо. Гуманітарний вантаж надійшов від німецького народу через організацію Ruricher Hilfswerk-OST e.V за персонального сприяння  Алети Вебер та Соломії Рожко. Передане обладнання вже знаходиться у відділеннях лікарні та реанімації і допомагає рятувати життя харків'ян.