У Харківському національному університеті внутрішніх справ розпочався процес атестації здобувачів вищої освіти факультету № 5, які навчаються за спеціальністю «Правоохоронна діяльність». Складання комплексного екзамену відбувається у два етапи: теоретичний і практичний. Під час проведення практичного слухачі мають вирішити ситуаційне завдання з елементами поліцейського квесту в умовах, максимально наближених до реальних. Звертається увага не лише на правильність дій поліцейського з точки зору нормативного врегулювання, але й на дотримання алгоритмів поводження у різних ситуаціях, забезпечення власної безпеки та безпеки громадян, а також на порядок та правила оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у різних ситуаціях. У складі комісії – викладачі профільних кафедр, представники кафедри поліцейської діяльності та публічного адміністрування і кафедри тактичної та спеціальної фізичної підготовки факультету № 3.