Актив наукового гуртка кафедри кримінального права та кримінології факультету підготовки фахівців для підрозділів слідства Ірина Бульба та Олександр Прокопенко взяли участь в XI Всеукраїнських змаганнях з кримінального права та процесу «Майстерність судової промови», організаторами яких виступили Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» та Одеський обласний осередок Ліги студентів Асоціації правників України.

Взяти участь у змаганнях мали можливість лише двоє представників (студент або курсант-«обвинувач» і студент або курсант-«захисник») від кожного вищого навчального закладу III–IV рівнів акредитації, що здійснює підготовку студентів за юридичними спеціальностями.

Команду «Слідство» Харківського національного університету внутрішніх справ представили Ірина Бульба (курсант-«захисник») та Олександр Прокопенко (курсант-«обвинувач»). Науковим керівником (тренером) команди виступив професор кафедри кримінального права та кримінології факультету підготовки фахівців для підрозділів слідства Антон Байлов.

Окрім команди ХНУВС у заході взяли участь представники Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Національного університету «Одеська юридична академія», Інституту прокуратури та слідства Національного університету «Одеська юридична академія», Київського національного торговельно-економічного університету, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Одеського державного університету внутрішніх справ, Херсонського державного університету, Інституту права імені Володимира Сташиса Класичного приватного університету, Ужгородського національного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка.

Змагання проходили у формі імітованих судових дебатів з повним додержанням вимог кримінального та кримінального процесуального законодавства на основі реального кримінального провадження, фабула якого була створена адвокатами Одеського відокремленого підрозділу Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу».

До складу журі змагань, яке очолив Йосип Бронз – голова Ради адвокатів Одеської області, віце-президент Спілки адвокатів України, заслужений юрист України, увійшли судді судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Одеської області, члени Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», викладачі Одеського регіонального відділення Національної школи суддів України, прокурори Прокуратури міста Одеси та ін.

Переможцем турніру стала команда Національного університету «Одеська юридична академія». Деякі учасники отримали подарункові наукові видання та можливість проходження стажування в Громадській організації «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу». Судді апеляційного суду Одеської області отримали почесні грамоти.

Команда «Слідство» Харківського національного університету внутрішніх справ була нагороджена грамотою «За високий рівень ораторської майстерності та глибокі знання з кримінального права та процесу», а також спеціальними періодичними та науковими виданнями.