Проєкт базується на Стратегії гендерної рівності ЄС на 2020–2025 рр., що передбачає створення Європи, в якій жінки та чоловіки є рівними, де різноманітність є визнаним надбанням для економіки та суспільства. Однак, переконливого механізму реалізації стратегії усунення гендерної нерівності та виконання недискримінаційних практик ще не розроблено. Інформаційне суспільство, в якому ми живемо, представляє нові можливості для отримання та розповсюдження знань. Активна участь жінок в інформаційному суспільстві є питанням справедливості й рівності та покращує конкурентоспроможність ЄС. Цифрове включення забезпечує нові шляхи та нові рішення для того, щоб жінки та дівчата могли брати участь у всій сфері економічного, соціального, політичного та культурного життя. Їх участь у наукових дослідженнях та інноваціях має вирішальне значення для сприяння цифровому включенню та вирішенню складних соціальних та економічних проблем, що стоять перед Європою.

EQUALS-EU має сприяти гендерній рівності в соціальних інноваціях шляхом:

1) нарощування потенціалу за допомогою багатостороннього партнерства, що зміцнює наявні та формалізує нові мережі в галузі соціальних інновацій та підприємництва;

2) створення розумних, стійких та інклюзивних екосистем соціальних інновацій у місцевих громадах, містах Європи та в неєвропейських країнах на глобальних Півночі та Півдні.

Вищезазначена мета доповнюється такими конкретними цілями:

• Впроваджувати інновації та інструменти, політики розвитку бізнесу, що включають гендер, спільно із зацікавленими сторонами в державному, приватному та громадському секторах.
  • Підвищення підприємницьких компетенцій жінок і дівчат шляхом міжнародної академічної співпраці, включаючи розвиток спільних міжнародних літніх шкіл, цифрових навчальних матеріалів та інструментів, що сприяють науково-дослідній співпраці, мобільності студентів та створенню робочих місць.
  • Проводити семінари разом із провідними ініціативами ООН та ЄС, такі як: Всесвітній саміт з питань інформаційного суспільства, Форум рівності поколінь, Жінки в цифровому масштабі, Дні дівчат у сфері ІКТ та Європейські дні розвитку.
  • Організовувати програми онлайн-менторства, навчання орієнтованих на професійний розвиток, що проводяться успішними соціальними підприємцями, адвокатами та експертами.
  • Організовувати міждисциплінарні, міжгалузеві інноваційні табори та хакатони, орієнтовані на цифрове включення з особливим акцентом на сталу практику гендерної справедливості.
  • Надихати наступне покоління новаторів, формуючи нову групу лідерів, створювати приклади гендерної справедливості у сфері соціальних інновацій та підприємництва.

Учасники проєкту:

Найменування

Країна

1.

OSLOMET - STORBYUNIVERSITETET (OsloMet)

КоролівствоНорвегія

2.

SPIDER (Swedish Program for ICT in Developing Regions) (SPIDER)

Королівство Швеція

3.

Missions Publiques (MP)

Французька Республіка