У Харківському національному університеті внутрішніх справ на факультеті № 3 здійснюється підготовка поліцейських-кінологів. На теперішній час в системі МВС України університет є єдиним закладом вищої освіти, де готують таких фахівців для Національної поліції України.
Навчальний план передбачає проведення занять з «кінологічних» дисциплін, під час яких відпрацьовуються практичні навички роботи з собаками. Згідно з договором про взаємодію ГУНП в Харківській області та університету, заняття проводяться за участі досвідчених кінологів Кінологічного центру ГУНП в Харківській області та викладачів університету, які мають відповідні знання.
Практичні заняття проходять зі службовими собаками Кінологічного центру ГУНП в Харківській області, під час яких курсанти самостійно проводять тренування та дресирування собак за різними напрямами роботи: загальна слухняність, розшукова служба, підготовка собак-детекторів, а також виступають у ролі асистентів.