Доцент кафедри адміністративного права та процесу факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ Михайло Завальний, доцент кафедри кримінального права і кримінології факультету № 1 Ксенія Юртаєва та доцент кафедри криміналістики та судової експертології факультету № 1 Тетяна Матюшкова протягом двох семестрів 2019–2020 навчального року пройшли курс «Критичне мислення і адвокатура як фундамент вільного суспільства» (Critical Thinking and Advocacy as a Free Society), який проводився в дискусійному клубі Provocator викладачами Левітт Інституту міжнародного розвитку (the Leavitt Institute for International Development), США.

Заняття англійському мовою проводили досвідчені корпоративні юристи, адвокати, прокурори, судді зі США та Канади. У першому семестрі викладачі ХНУВС ознайомилися з особливостями правової системи США та Канади, практикою забезпечення принципу верховенства права в цих країнах, реалізацією змагальності в судовому процесі та особливостями функціонування суду присяжних. У другому семестрі представники вишу на практичних заняттях оволоділи навичками аналізу фактів кримінальної справи, формування обвинувачення, представлення сторін кримінальному процесу в суді, правилами й тактикою допиту та перехресного допиту свідків і підозрюваних, підготовки вступної та заключної промови та представлення їх перед судом присяжних. Наприкінці навчання Михайло Завальний, Ксенія Юртаєва й Тетяна Матюшкова взяли участь у командному змаганні з представлення в суді кримінальної справи, де на високому рівні продемонстрували навички представлення обвинувачення та організації захисту обвинувачення в судовому процесі. У зв’язку з введенням карантинних обмежень, змагання проводилося в режимі on-line засобами конференції Zoom. За результатами успішного проходження курсу «Критичне мислення і адвокатура як фундамент вільного суспільства» Михайло Завальний, Ксенія Юртаєва і Тетяна Матюшкова отримали відповідні сертифікати.