Представники Харківського національного університету внутрішніх справ – науковці кафедр цивільно-правових дисциплін факультету № 4 та цивільного права та процесу факультету № 6, Харківський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Асоціація цивілістів України», громадська організація «Європейсько-Азіатська науково-дослідницька платформа» заочно провели науково-практичну конференцію «Проблеми цивільного права та процесу», присвячену 95-й річниці народження видатного вітчизняного вченого у сфері цивільного права, професора, доктора юридичних наук, лауреата Державної премії Української РСР, Заслуженого юриста України Олександра Анатолійовича Пушкіна.

Питання, винесені на розгляд учасників конференції, були вкрай важливими, оскільки від гармонізації цивільно-правової сфери залежить повноцінне функціонування громадянського суспільства в нашій країні. Цивільно-правові відносини є правовим фундаментом автономного існування особи, сім’ї, колективу в соціально-економічному просторі. Особливо актуалізуються питання правових відносин цивільно-правової сфери у контексті рекодифікації цивільного законодавства та інтеграції української правової матерії з правовим масивом країн Європейського Союзу.