Представники факультету № 4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ, співпрацюючи з Департаментом кіберполіції Національної поліції України, допомагають виявляти в мережі Інтернет фейкові повідомлення про коронавірус і шахраїв.

За результатами моніторингу українського сегменту мережі Інтернет було виявлено фейкові повідомлення у месенджерах та соціальних комп’ютерних мережах про поширення коронавірусу, його профілактику та негативні наслідки поширення. Також виявлено фейкові сторінки державних установ та повідомлення від шахраїв про продаж спеціальних пропусків на право проїзду в громадському транспорті (м. Київ); товарів, які допомагають лікувати коронавірус; експрес-тестів для діагностування коронавірусу.

Фахівці знову й знову закликають громадян користуватися лише перевіреною інформацією з офіційних інформаційних джерел.