"Знання. Закон. Честь."
Харківський національний університет внутрішніх справ
61080, Україна, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27    (057) 7398-181    odin.univd@gmail.com
Про ХНУВС Наглядова рада ХНУВС Нормативні документи ХНУВС Каталог освітніх програм Ліцензійні та акредитаційні документи Розклад занять ХНУВС Атестація здобувачів Доступ до публічної інформації та звернення громадян Особливості ХНУВС Курсантсько-студентське самоврядування Підрозділи університету Державні закупівлі Науковий парк Наукова діяльність Спеціалізовані вчені ради Міжнародне співробітництво Науковці та їх роботи Видавнича діяльність Запобігання корупції База відпочинку "Янтарна" Дистанційне навчання у ХНУВС Профорієнтаційна робота та іміджева продукція Рада ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Харківського регіону Ліцей "Правоохоронець" Корисні посилання Телефон довіри Фінансова звітність Профспілка ХНУВС Громадська організація "Об`єднання ветеранів ОВС ХНУВС" Фотогалерея Діти про права людини Пам'ятні дати

Щороку на початку весни Україна відзначає Шевченківські дні. 9 і 10 березня… між ними 47 років життя, яке стало славою і гордістю нашого народу. Творчий доробок Великого Кобзаря – явище унікальне й неординарне. Але досить часто постать Тараса Шевченка настільки зміфологізована, що за нею важко побачити звичайну людину, яка колись так само кохала і зраджувала, боялась і ненавиділа. Тому учасники «Літературної кав’ярні», яка відбулася на факультеті № 6 під керівництвом старшого викладача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін кандидата філологічних наук Наталії Кобилко, представили свої погляди щодо життя і творчості великого генія, уявили, яким би був Тарас у наш час, як цікаво подати його «Кобзар» сучасному читачеві.
Захід розпочали з декламування «Заповіту», який прозвучав українською, азербайджанською та турецькою мовами. Студенти розповіли про дитинство Т. Шевченка, його перебування в пана Енгельгарда, викуп із кріпацтва, зустріч з Іваном Сошенком і навчання в Академії мистецтв, роки заслання та три подорожі в Україну. Із зацікавленням слухали про жінок-муз у житті митця. Минуло 206 років, а Великий Тарас набуває нового звучання: графіки одягають його в модний одяг, молодіжні гурти виконують його пісні, на екранах з’являється мультсеріал «Кобзар-2015». Свої знання творчості Т. Шевченка студенти продемонстрували, узявши участь у вікторині «Правда чи фейк?».
«Літературну кав’ярню» закінчили словами Бориса Грінченка, які чи не найкраще підкреслюють унікальність Великого Кобзаря: «Шевченко своєю національною свідомістю є геній, є явищем феноменальним, єдиним, може, на світі».      

ВЗГ ХНУВС