На початку весняної пори ми вшановуємо Великого Кобзаря, пророка і генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. Ім’я Тараса Шевченка невід’ємно пов’язане з Україною, адже у ньому наша історія, наші мрії та надії. У своїй творчості Кобзар завжди закликав любити рідну країну, творити добро в її ім’я.

Напередодні чергової річниці з Дня народження Поета, працівники, курсанти та студенти ХНУВС провели художню декламацію його знаного віршу «І мертвим і живим, і ненародженим землякам моїм…» У заході взяли участь Голова Наглядової ради ХНУВС, ректор, проректори університету, ректори попередніх років, декани факультетів, завідувачі кафедрами, курсанти та студенти. Вийшло яскраво, милозвучно і від душі. Як писав один з найкращих представників плеяди українських поетів Василь Симоненко:

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,

І голос твій нам душі  окриля.

Встає в новій красі, здолавши лихоліття,

Твоя, Тарасе, звільнена земля!