Робота курсанта 4 курсу факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ Віталія Найди «Молодь у соціальній сфері українського суспільства: сучасний стан та перспективи» (науковий керівник – кандидат юридичних наук, викладач ХНУВС Юлія Заболотна) здобула ІІ місце у Національному конкурсі наукових робіт «Громадянське суспільство: світові традиції та вітчизняні реалії» у підтримку студентських громад переміщених закладів вищої освіти України.

Цього року конкурс був організований Українським координаційним центром з підвищення правової освіти населення, Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України  разом з Асоціацією вчених-внутрішньо переміщених осіб, Експертно-аналітичним агентством «Відкрита Україна», Агенцією впровадження реформ, Рухом за оновлену юстицію.

Партнерами конкурсу стали: Представництво Червоного Хреста в Україні, Союз юристів України, Федерація профспілок України, Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Комітети Верховної Ради України, Секретаріат Кабінету Міністрів України, Міністерство молоді та спорту України, Інститут економіко-правових досліджень НАН України, Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Центр інновацій та міжнародного сталого розвитку, Українська молодіжна правнича асамблея.

Основна мета Конкурсу – підтримка обдарованої молоді, створення умов для її творчого зростання, активізації науково-дослідної роботи, дослідження громадянського суспільства, як важливого феномену, подальший науковий пошук з метою приближення розвитку українського суспільства до стандартів країн з розвиненими демократичними традиціями, активне залучення наукової молоді до соціально-вагомої діяльності.

До оцінювання конкурсних робіт були залучено 19 експертів, серед яких – Альберт Єзеров – суддя Верховного Суду, кандидат юридичних наук, доцент, Борис Бабін – науковий радник адвокатського об`єднання "Barristers", доктор юридичних наук, професор, Представник Президента України в Автономній Республіці Крим (з 2017 по 2018 рр.), Святослав Піскун – голова Союзу Юристів України, Генеральний прокурор України (2002—2003, 2004—2005, 2007 рр.) та інші представники громадського сектора, вчені, державні службовці.

У цьому році у конкурсі взяли участь 187 здобувачів вищої освіти з 35 вишів.