Доценти кафедри кримінального процесу та організації досудового слідства факультету № 1 Сергій Абламський та Тетяна Фоміна взяли участь у міжвідомчому науково-практичному круглому столі «Актуальні питання теорії та практики досудового розслідування кримінальних проступків», який відбувся в Національній академії внутрішніх справ за сприянням Головного слідчого управління Національної поліції.

На засіданні круглого столу розглядалися особливості процесуального порядку здійснення кримінальних проступків, розслідування яких мало би розпочатись з 1 січня 2020 року. Серед учасників заходу були міжнародні партнери з КМЄС в Україні, представники комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, Національної академії правових наук України, правоохоронних органів, науковці закладів вищої освіти системи МВС України.

Жваву дискусію викликали питання щодо необхідності відтермінування Закону України від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», відповідності окремих його положень Конституції України, використання процесуальних джерел доказів під час дізнання (зокрема, порядку отримання висновку спеціаліста, показання технічних приладів тощо). Сергій Абламський та Тетяна Фоміна звернули увагу на проблемні питання правової регламентації затримання особи, яка вчинила кримінальний проступок.