"Знання. Закон. Честь."
Харківський національний університет внутрішніх справ
61080, Україна, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27    (057) 7398-181    odin.univd@gmail.com
Про ХНУВС Наглядова рада ХНУВС Нормативні документи ХНУВС Каталог освітніх програм Ліцензійні та акредитаційні документи Розклад занять ХНУВС Атестація здобувачів Доступ до публічної інформації та звернення громадян Особливості ХНУВС Курсантсько-студентське самоврядування Підрозділи університету Державні закупівлі Науковий парк Наукова діяльність Спеціалізовані вчені ради Міжнародне співробітництво Науковці та їх роботи Видавнича діяльність Запобігання корупції База відпочинку "Янтарна" Дистанційне навчання у ХНУВС Профорієнтаційна робота та іміджева продукція Рада ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Харківського регіону Ліцей "Правоохоронець" Корисні посилання Телефон довіри Фінансова звітність Профспілка ХНУВС Громадська організація "Об`єднання ветеранів ОВС ХНУВС" Фотогалерея Діти про права людини Пам'ятні дати

Напередодні 25-річчям створення університету та на вшанування заслуг генерал-майора міліції Леоніда Івановича Волощука, який тривалий період очолював Міжобласну школу підготовки молодшого та середнього навчальницького складу міліції, Харківські Вищі курси МВС СРСР і керував будівництвом значної частини теперішньої навчально-матеріальної бази університету, на пропозицію доктора історичних наук, автора книг з історії університету Володимира Греченка Вчена рада університету вирішила присвоїти житловій будівлі університету (літера технічного паспорту «Д-5») найменування «Корпус № 3 імені Л.І. Волощука».

Л. І. Волощук народився 19 травня 1931 р. у с. Алтинівка Кролевецького району Сумської області. У 1945–1950 рр. він навчався у Ворошиловградському художньо-педагогічному училищі, а в 1951 р. закінчив Харківське державне художнє училище. У 1950–1952 рр. навчався в Харківському юридичному інституті, звідки перевівся до Харківського педагогічного інституту, який закінчив у 1955 р. У 1955–1958 рр. Л. І. Волощук був учителем історії у школах Харківської області та науковим співробітником Харківського обласного державного архіву. З лютого 1958 р. працював в установах МВС: вихователем, начальником загону, оперуповноваженим. Спеціальне звання «лейтенант міліції» отримав у 1959 р. У 1966 р. закінчив Вищу школу МОГП УРСР. 1 липня 1970 р. Л. І. Волощук був призначений начальником Міжобласної школи підготовки молодшого та середнього начальницького складу міліції, з серпня 1981 р. по березень 1984 р. був начальником Харківської спеціальної школи удосконалення начальницького складу міліції МВС СРСР, з березня 1984 р. по вересень 1990 р. – начальником харківських Вищих курсів МВС СРСР. Спеціальне звання «полковник міліції» отримав у 1978 р., «генерал-майор міліції» – у 1985 р. Пішов з життя 21 грудня 2009 року.

ВЗГ ХНУВС