Напередодні 25-річчям створення університету та на вшанування заслуг генерал-майора міліції Леоніда Івановича Волощука, який тривалий період очолював Міжобласну школу підготовки молодшого та середнього навчальницького складу міліції, Харківські Вищі курси МВС СРСР і керував будівництвом значної частини теперішньої навчально-матеріальної бази університету, на пропозицію доктора історичних наук, автора книг з історії університету Володимира Греченка Вчена рада університету вирішила присвоїти житловій будівлі університету (літера технічного паспорту «Д-5») найменування «Корпус № 3 імені Л.І. Волощука».

Л. І. Волощук народився 19 травня 1931 р. у с. Алтинівка Кролевецького району Сумської області. У 1945–1950 рр. він навчався у Ворошиловградському художньо-педагогічному училищі, а в 1951 р. закінчив Харківське державне художнє училище. У 1950–1952 рр. навчався в Харківському юридичному інституті, звідки перевівся до Харківського педагогічного інституту, який закінчив у 1955 р. У 1955–1958 рр. Л. І. Волощук був учителем історії у школах Харківської області та науковим співробітником Харківського обласного державного архіву. З лютого 1958 р. працював в установах МВС: вихователем, начальником загону, оперуповноваженим. Спеціальне звання «лейтенант міліції» отримав у 1959 р. У 1966 р. закінчив Вищу школу МОГП УРСР. 1 липня 1970 р. Л. І. Волощук був призначений начальником Міжобласної школи підготовки молодшого та середнього начальницького складу міліції, з серпня 1981 р. по березень 1984 р. був начальником Харківської спеціальної школи удосконалення начальницького складу міліції МВС СРСР, з березня 1984 р. по вересень 1990 р. – начальником харківських Вищих курсів МВС СРСР. Спеціальне звання «полковник міліції» отримав у 1978 р., «генерал-майор міліції» – у 1985 р. Пішов з життя 21 грудня 2009 року.