З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми відбулася вулична акція, яку підтримали студенти, що надають безоплатну правову допомогу в Юридичній клініці «Правова допомога» Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ. Долучились до ініціативи й фахівці Регіонального та Сумського місцевого центру з надання БВПД, Патрульної поліції Сумської області.

Акція була спрямована на підняття рівня обізнаності населення щодо проблеми торгiвлi людьми, поширення важливої інформації про тенденції її розвитку та небезпеку, яку вона становить. Адже попри всі зусилля, які докладають державні та громадські діячі, правозахисна спільнота та журналісти, проблема залишається актуальною. Зокрема, виникають нові форми торгівлі людьми та види експлуатації, такі як використання у збройних конфліктах, втягнення в злочинну діяльність, примусове жебрацтво, усиновлення/удочеріння з метою наживи, експлуатація під виглядом сурогатного материнства.

Захід проводився в рамках проекту «Адвокати проти торгівлі людьми», який впроваджує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні.

Сумська філія ХНУВС