Покращенню процесу адаптації першокурсників Харківського національного університету внутрішніх справ до специфіки навчання та умов подальшої професійної діяльності приділяється багато уваги фахівцями відділення психологічного забезпечення відділу кадрового забезпечення університету. В центрі корекційної та психодіагностичної діяльності ХНУВС проводяться сеанси релаксації, індивідуальні консультації з використанням технік корекції актуального емоційного стану. Найбільш популярними серед них є аутогенні тренування, під час яких за допомогою певних вправ досягається загальне розслаблення організму. Техніка візуалізації образів передбачає роботу з уявними образами й спрямована, перш за все, на формування необхідних станів. Дихальні техніки із застосуванням дихальних вправ допомагають боротися зі стресом. Уся ця робота спрямована на досягнення юнаками та дівчатами позитивного емоційного стану, що надає їм впевненості, віри у власні сили та є передумовою успіху у будь-якій сфері життєдіяльності.