На факультеті № 1 започатковано гарну традицію – проведення щорічної виставки творчих робіт курсантів і працівників факультету. Серед них – власноруч вишиті бісером та нитками картини, ікони, вироби зі стрічок, ляльки-мотанки, аплікації та багато іншого. Виставку відкрили перший проректор університету підполковник поліції Сергій Бортник, декан факультету № 1 полковник поліції Олександр Музичук. Цього року учасників, які виявили бажання взяти участь у виставці, набагато більше, ніж торік. Серед них багато й тих, які щороку представляють загалу свої нові роботи. Це курсанти Марія Корчма, Ульяна Штомпель, Катерина Олексюк, Яна Міркевич, Анюта Грубнік, Анна Соколова, Олександра Самойлова. Цього року дівчата окрім індивідуальних підготували й спільну роботу – квітучу карту України.

Під час виставки  проводилися творчі майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок, браслетів з кольорових стрічок, квітів з гофро-паперу, туристичних браслетів з мотузок тощо. Взяти участь у майстер-класах могли всі бажаючі. За результатами опитування відвідувачів виставки було визнано трійку найкращих робіт. Перше місце посіли викладач кафедри іноземної мови Анна Бабак та курсант 2 курсу Катерина Олексюк, друге місце розділили курсанти Поліна Фурман, Олександр Ситник та викладач кафедри кримінального права та кримінології Тетяна Шевчук, а третє місце посіли курсанти Марія Корчма, Тетяна Усенко та Уляна Штомпель. Квітуча карта України отримала приз глядацьких симпатій. Усього в голосуванні взяли участь близько 1100 курсантів, студентів і працівників університету.

Усесторонній розвиток курсантсько-студентської молоді – один з пріоритетних напрямів діяльності Харківського національного університету внутрішніх справ. Саме з цією метою в університеті діють наукові, спортивні, творчі гуртки, гуртки художньої самодіяльності та творчості, проводяться конкурси.