У рамках відзначення Дня Європи для курсантів Харківського національного університету внутрішніх справ професором кафедри конституційного і міжнародного права Андрієм Войціховським разом із депутатом Харківської міської ради Марією Мезенцевою університету проведено лекцію на тему «Об’єднана Європа як цивілізаційний вибір України». Під час лекції були розглянуті питання історії відзначення «Дня Європи», стратегічного курсу України на європейську інтеграцію, політичного та економічного співробітництва України з ЄС у рамках Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, а також значення цього документу для зовнішньої та внутрішньої політики України.

Було зазначено, що Україна – єдина держава, яка не є членом ЄС, але в якій на державному рівні відзначається День Європи. Це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. У цей день жителі України відзначають день спільних цінностей та спільної історії усіх націй континенту.