У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Правоохоронна функція держави: теоретико-методологічні та історико-правові проблеми». У науковому заході взяли участь ректор університету, полковник поліції Дмитро Швець, проректори Михайло Бурдін, Олександр Бакумов, представники закладів вищої освіти України та зарубіжних держав, зокрема, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри конституційного права Київського національного університет імені Тараса Шевченка Олег Марцеляк, представники Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри державно-правових дисциплін юридичного факультету Олександр Головко, кандидат юридичних наук, доцент цієї ж кафедри Олександр Передерій, доктор юридичних наук, професор, професор кафедри конституційного і муніципального права юридичного факультету Віталій Серьогін, а також кандидат юридичних наук, суддя Господарського суду Харківської області Павло Хотенець, доктор юридичних наук, професор, ректор Європейського інституту післядипломної освіти (Словацька Республіка) Йозеф Затько та інші.

Відкрив засідання ректор університету Дмитро Швець. Він окреслив коло актуальних питань, які потребують вирішення для більш ефективної реалізації державою правоохоронних функцій, побажав науковцям наснаги та плідної роботи.

Академік Національної академії правових наук України доктор юридичних наук, професор Олександр Бандурка наголосив, що правоохоронна функція держави охоплює майже усі сфери суспільного життя – політичну, економічну, соціальну, культурну, інші. Держава повинна консолідувати інтереси всіх суб’єктів та інститутів заради забезпечення загальної стабільності та безпеки у суспільстві.

Під час конференції було розглянуто питання щодо гендерної рівності, протидії корупції тощо. За матеріалами конференції видано збірник тез та доповідей учасників наукового заходу.