Консультанти Юридичної клініки Харківського національного університету внутрішніх справ двічі на місяць проводять консультації для громадян з різних правових питань. Під час останнього прийому юридичну допомогу отримали вісім громадян. Для студентів, які залучені до роботи в Юридичній клініці, важливим є не тільки правильний та обґрунтований зміст відповіді на питання, але й правильне визначення проблеми та галузі права, до якої вона належить.

Робота в Юридичній клініці допомагає студентам та курсантам отримувати практичний досвід правозастосування – визначати галузь законодавства, якою передбачено порядок врегулювання проблемної ситуації та правильно застосовувати теоретичні знання на практиці.