Студенти першого курсу Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ разом із професором кафедри гуманітарних дисциплін Валентиною Василенко взяли участь у майстер-класі зі сценічної риторики та обговорили сучасні риторичні інструментарії після перегляду п’єси українського драматурга Ярослава Стельмаха «Коханий нелюб» у Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва.

Студентам цікаво було дізнатися під час обговорення сценічної майстерності акторів із заступником директора Жанною Шевченко про сучасний риторичний інструментарій, зокрема про те, що риторичні дискурси вже не будуються за єдиною моделлю чи єдиним чітко окресленим ідеологічним задумом, вони утворюють нову риторику, яка постійно трансформується. Саме це і демонструють сучасні театральні постановки.

Такі практичні заняття у рамках вивчення окремих тем із риторики формують ідеальний зразок мовної поведінки майбутнього правозахисника як мовно-риторичної особистості елітарного типу.

Сумська філія ХНУВС