В Сумській філії Харківського національного університету внутрішніх справ було проведено детективний квест для учнів 11 класів шкіл м. Суми та Сумської області, який організували професор кафедри юридичних дисциплін Наталія Горобець та доцент цієї ж кафедри Яна Садикова.

За легендою приміщення філії перетворилося у міні-готель, де о 8:00 знайдено мертвим власника цього закладу. Студенти розподілилися на три групи: слідчі, інспектори-криміналісти та оперативні працівники. Кожною групою керував досвідчений тренер.

Групу оперативників спрямовував директор Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ Сергій Лукаш. Майстер клас для слідчих провів слідчий слідчого управління ГУ НП в Сумській області Володимир Оксюта. Основи криміналістики, які застосовуються при огляді місця події, висвітлював для інспекторів-криміналістів викладач кафедри юридичних дисциплін експерт-криміналіст Віктор Кисельов.

Щоб встановити вбивцю учні разом із тренерами провели усі невідкладні слідчі дії: знайшли та допитали свідків, оглянули місце події та тіло вбитого, дослідили наявні докази, склали відповідні процесуальні документи, допитали підозрюваних.

Завідувач кафедри юридичних дисциплін Оксана Панасюк наголосила, що подібний захід матиме продовження, а тому реєстрація на детективний квест продовжена. У новому квесті можуть взяти участь всі охочі (учні 11 класів). Оксана Панасюк, вручила всім учасникам, які пройшли повну процедуру реєстрації, сертифікати, які надають переваги при навчанні в Сумській філії ХНУВС.

Сумська філія ХНУВС