Розпочала діяльність спеціалізована вчена рада Д 64.700.03 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально-виконавче право. Раду очолює начальник кафедри кримінального права та кримінології факультету підготовки фахівців для підрозділів слідства доктор юридичних наук, професор Олексій Литвинов.

Протягом січня на засіданнях спеціалізованої вченої ради відбулися успішні захисти докторської (Блага А. Б. «Насильство в сім’ї: кримінологічний вимір, детермінація, запобігання») та чотирьох кандидатських дисертацій (Залеська А. С. «Кримінально-правова охорона права на отримання освіти», Миронюк Д. М. «Кримінологічний моніторинг ефективності правового регулювання у сфері протидії злочинності», Мнишенко Є. С. «Кримінально-правова політика у сфері права на отримання освіти в Україні», Шевченко Д. А. «Принцип індивідуалізації покарання в кримінальному праві України»).

Під час засідань були  присутні всі 16 її членів, зареєстрованих у Міністерстві освіти та науки України (15 з них – доктори юридичних наук).

Радник ректора, академік Національної академії правових наук України Олександр Бандурка від імені керівництва Харківського національного університету внутрішніх справ привітав колектив ради з початком роботи та побажав творчої й продуктивної діяльності на ниві атестації наукових кадрів.

У першій сесії роботи спеціалізованої вченої ради взяли участь доктори юридичних наук, професори, член-кореспонденти Національної академії правових наук України Є. Л. Стрельцов та В. О. Туляков, заслужений діяч науки і техніки України П. Л. Фріс та інші провідні вітчизняні правознавці, які представляють наукові осередки різних регіонів України (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Національний університет «Одеська юридична академія», Національну академію внутрішніх справ, Класичний приватний університет, Юридичний інститут Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Харківський економіко-правовий університет).