Курсанти навчальної групи 16-5 факультету № 2 Харківського національного університету внутрішніх справ разом із куратором – доцентом кафедри трудового та господарського права Оленою Чорноус відвідали педагогічно-меморіальний музей-заповідник відомого педагога Антона Макаренка, а також Куряжську виховну колонію Управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області.

У Куряжі А. С. Макаренко працював до липня 1928 року і на принципах самоврядування та господарського розрахунку дитячої трудової колонії створив «школу-господарство». Колишні безпритульні навчалися у школі та працювали в сільськогосподарському виробництві. Досвід роботи з перевиховання молоді педагог-новатор описав у своїй книзі «Педагогічна поема».