14 вересня 2016 року кафедрою українознавства Харківського національного університету внутрішніх справ було проведено круглий стіл, присвячений 25-річчю незалежності України та 150-річчю з дня народження видатного українського науковця та громадсько-політичного діяча Михайла Грушевського.

У роботі круглого столу брали участь викладачі кафедри українознавства та курсанти факультету № 2. Виступи курсантів Закоморного Я., Чумак Л., Сіротова О. були присвячені різноманітним аспектам боротьби українського народу за незалежність, яка триває і до сьогодні. Їх логічним продовженням стала доповідь доцента кафедри українознавства Г. Г. Дедуріна «Історична роль громадсько-політичної та наукової діяльності Михайла Грушевського в українському державотворенні та науці», в якій автор зосередив увагу на внеску цієї непересічної особистості у формуванні світогляду модерної української нації.