Працівники університету, доценти кафедри кримінального права та кримінології факультету № 1 Юрій Орлов та Кирило Черевко, взяли участь у експертній зустрічі за темою «Реформа пенітенціарної системи України», що проводилась 25 серпня 2016 року на базі Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Зустріч відбулася на виконання графіка проведення у ІІІ кварталі 2016 року експертного обговорення пріоритетних питань державної політики та відповідного доручення Прем’єр-міністра України і пройшла в режимі відеоконференції з експертами Києва, Дніпропетровська, Львова та Чернігова.

Під час зустрічі, в якій окрім науковців взяли участь також практичні працівники органів та установ виконання покарань, представники громадськості, було порушено актуальні проблеми функціонування пенітенціарної системи України та шляхи її реформування. Працівники університету стали активними учасниками дискусії щодо кримінологічної обґрунтованості положень проекту Закону України «Про пенітенціарну систему», а також проектів змін до Кримінально-виконавчого, Кримінального процесуального кодексів України, Закону України «Про попереднє ув’язнення». Їх зауваження і пропозиції взяті до уваги  представниками Міністерства юстиції України та будуть враховані в подальшій роботі з удосконалення змістовного та процедурного компонентів пенітенціарної реформи.