Сучасні тенденції розвитку української науки з урахуванням наукометричних показників, намагання бути кращими ведуть до того, що в Харківському національному університеті внутрішніх справ усе більше уваги приділяється розвитку наукометричних засад у науковій діяльності та публікаціям учених у виданнях, включених до провідних міжнародних наукометричних баз «Scopus» та «Web of Science».

Сьогодні можна стверджувати, що Університет є поки що єдиним вищим навчальним закладом у системі Міністерства внутрішніх справ України, який:

– входить до рейтингу українських університетів за показниками Scopus 2016 року;

– є одноосібним засновником і видавцем чотирьох періодичних наукових фахових видань (збірник наукових праць «Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ», науковий журнал «Право і Безпека», збірник наукових праць «Вісник Кримінологічної асоціації України», електронне видання «Форум права»), кожне з яких включено до певних міжнародних наукометричних баз;

– упевнено розвиває власний бібліотечний репозиторій, що має міжнародну реєстрацію, тощо.

Останні дані сервісу Scopus Preview свідчать, що в міжнародній наукометричній базі «Scopus» зараз містяться 29 наукових публікацій працівників і здобувачів Харківського національного університету внутрішніх справ. Авторами публікацій є:

1) Яковлев Сергій Всеволодович (професор кафедри інформаційних технологій та захисту інформації факультету № 6) – 18 публікацій;

2) Петров Костянтин Едуардович (професор кафедри інформаційних технологій та захисту інформації факультету № 6) – 8 публікацій;

3) Сердюк Олексій Олександрович (заступник завідувача науково-дослідної лабораторії з проблем протидії злочинності), Головко Олександр Миколайович (перший проректор Університету), Синявська Олена Юхимівна (професор кафедри загальноправових дисциплін факультету № 6) – 1 публікація;

4) Лук’янихіна Олена Анатоліївна (завідувач кафедри соціально-економічних дисциплін Сумської філії) – 1 публікація;

5) Леонова Олена Олегівна (здобувач кафедри економіки та фінансів факультету № 6) – 1 публікація.

Створені науковцями 43 профілі в Google Scholar (Гугл Академії) дають уяву про публікації авторів та кількість цитувань їхніх робіт (детальніше можна переглянути на порталі «Бібліометрика української науки», здійснивши пошук за назвою установи).

Профілі науковців у ReseachGate, які створили собі В. В. Баранова, О. О. Євдокімова, І. В. Ламаш, О. В. Манжай, Я. С. Посохова, О. О. Сердюк, Л. О. Шевченко, сприяють поширенню інформації про коло їхніх інтересів, установленню нових наукових зв’язків.

А реєстрація вчених в ORCID (Б. О. Базима, О. О. Євдокімова, І. В. Ламаш, С. О. Ларіонов, П. В. Макаренко, О. В. Петленко, О. О. Сердюк, О. Г. Фролова, І. В. Чорний) забезпечує вірну ідентифікацію авторів у світових наукометричних базах.

Запрошуємо всіх науковців приєднуватися до процесів популяризації власних наукових здобутків!

ВОНР ХНУВС