Напередодні дня пам'яті Героїв Крут для курсантів і студентів усіх факультетів Харківського національного університету внутрішніх справ було проведено відеолекторій. За запрошенням відділу соціально-гуманітарної роботи лекцію прочитав науковий  співробітник Харківського історичного музею ім. М.Ф. Сумцова Олексій Куртов. Висвітлення історичних подій минулого супроводжувало слайд-шоу,  де було, зокрема, продемонстровано сучасні меморіальні місця, пов'язані з цією подією, висвітлено долі деяких учасників тощо.

Відігравши дійсно важливу історичну роль, учасники бою під станцією Крути стали символом патріотизму для багатьох поколінь українців, прикладом для наслідування для сучасних захисників України.

Захід проведено згідно з діючими карантинними вимогами.