Учасники Школи наукового лідерства факультету №1 ХНУВС Платон Мозговий, Микита Бєлєвцов, Вікторія Колесник та Юлія Шелест спільно з організацією «Союз пошукових загонів України» взяли участь у археологічних розкопках на території Балаклійського району Харківської області.

Метою пошукових загонів України є ідентифікація загиблих воїнів у часи Другої світової війни, які досі вважаються зниклими безвісти, і подальше їх поховання у братських могилах.

Перед початком робіт представники пошукового загону провели інструктаж із безпеки під час польових робіт. Курсантам довелося розкопувати так званий «археологічний стіл», на якому вони проводили розчистку останків бійців Червоної армії з їхніми особистими речами. За один день удалося підняти останки трьох бійців, які мали при собі особисті речі: ножі, кружку, котелок із ініціалами солдата, ложку, портсигар тощо. На жаль, не було знайдено смертних медальйонів, які дозволяють встановити імена загиблих. Виявленні під час польових пошукових робіт рештки невідомих бійців будуть поховані в братській могилі.