У 1997 р. у Харківському національному університеті внутрішніх справ було створено групу громадських зв’язків відповідно до наказу МВС України від 26.06.1997 № 408 та наказу Університету внутрішніх справ від 21.07.1997 № 475. Групу громадських зв’язків очолила член Національної спілки письменників України, автор кількох поетичних збірок, капітан міліції Погорєлова Наталія Іванівна. З 08.12.1997 по 01.08.2001 роботою групи керувала Щербакова Ірина Василівна. У 2001 р. було створено відділ по зв’язках з населенням. Його керівником став полковник міліції, доктор сільськогосподарських наук, нині – професор кафедри соціально-економічних дисциплін навчально-наукового інституту підготовки фахівців для підрозділів кримінальної міліції, автор понад 50 наукових праць Акімов Валерій Володимирович. З 2006 р. відділ по зв’язках з населенням було реорганізовано у центр зв’язків з громадськістю. З 2013 р. центр став відділом зв’язків з громадськістю. З 2006 р. і до сьогодні підрозділ очолює кандидат соціологічних наук, член Національної спілки журналістів України Щербакова Ірина Василівна.

Начальник групи громадських зв’язків УВС капітан міліції Погорєлова Н. І. (1997 р.). Начальник відділу по зв’язках з населенням НУВС
Акімов В. В. (2001 – 2005 рр.).

Начальник групи громадських зв’язків УВС
Погорєлова Н. І. (1997 р.).

Начальник відділу по зв’язках з населенням НУВС
Акімов В. В. (2001 – 2005 рр.).

Начальник центру зв’язків з громадськістю ХНУВС підполковник міліції Щербакова І. В.

Начальник відділу зв’язків з громадськістю ХНУВС
Щербакова І. В.